Naše kuchyně vzdělává

Každý měsíc naše žáky seznámí paní kuchařky s jednou z vybraných zahraničních kuchyní a pro ni typickými pokrmy. Starší žáci připraví nástěnku s informacemi o dané zemi. Nebudou zde chybět základní údaje, mapa, hlava státu, ale i zajímavosti z jazyka, sportu či hudebního světa.

Od září u nás proběhly Dny slovenské, čínské, mexické, indické a italské kuchyně.  Ve slovenský den nám pan ředitel vyhrával do školního rozhlasu známé písně slovenských kapel. Čínský den nám krásně vyzdobil druhý stupeň v rámci výtvarné výchovy kresbou bambusů s pandami. O italském dni se paní kuchyřky nezastavily - pekly jednu pizzu za druhou. V mexický den nechybělo na zdi zavěšené mexické sombrero.  Tyto dny baví nejen naše paní kuchařky, protože si připraví nová a zajímavá jídla, ale také děti, které učíme hravou formou k pozitivnímu přístupu při ochutnávání nových a nevšechních pokrmů. Pozitivní zpětná vazba dětí a snížení množství zbytků na talířích je skvělou zpětnou vazbou pro paní kuchyřky, že svou práci dělají dobře a s radostí.

Naše kuchyně vzdělává 1Naše kuchyně vzdělává 1Naše kuchyně vzdělává 1Naše kuchyně vzdělává 1Naše kuchyně vzdělává 1Naše kuchyně vzdělává 1Naše kuchyně vzdělává 1