Naše cesta ke stříbrnému certifikátu Skutečně zdravé školky

14. 3. 2018

Vitalité  má již stříbrné ocenění od Skutečně zdravé školy, a tak je už jen krůček, abychom získali ocenění i my jako školka. Pevně věříme, že se nám to povede a všechny změny budou jen ku prospěchu a celkově získáme nejen ocenění, ale hlavně zdravější přístup k životu.

Máme velmi dobře našlápnuto, dodavatel má stříbrný certifikát, ve školce děti preferují čistou vodu a čaje nabízíme pouze neslazené. Děti si velmi rychle na vodu a neslazené čaje zvykly, některé již z domu přicházejí s tím, že jsou na to zvyklé a preferují vodu.

Snažíme se děti informovat o zdravém životním stylu, zahrnujeme poznatky o zdravém stravování i do vzdělávání, motivujeme děti k ochutnávání nových chutí a jídel. Děti mají denně porce ovoce a zeleniny, na jedné z našich zahrad budujeme jedlé záhonky, staráme se o zvířátka, ve třídách pěstujeme rajčátka a bylinky.

Čistí prostředky na úklid ve školce se snažíme vybírat ekologické a šetrné k přírodě, ovšem v tomto bodě máme ještě nějaké rezervy a stále hledáme vhodnou alternativu.