Naše bylinková zahrádka

14. 3. 2024

S dětmi ze třídy Ferda Mravenec jsme po zimě oživili naši bylinkovou zahrádku. Děti vyvýšený záhon s bylinkami prokypřily, zasadily cibulky zelené cibule a petrželku. Společně jsme si zopakovali názvy a vůně již zasazených bylinek, jako jsou máta, pažitka, bazalka nebo šalvěj. Nakonec si děti samy ostříhaly již rozrostlou pažitku a touto si přizdobily u svačinky rohlíky s pomazánkou.

Bylinková zahrádka je skvělým způsobem, jak děti zapojit do učení se o přírodě a tvořivých aktivit, ve spojení s použitím bylinek v kuchyni. Rovněž tímto u dětí podporujeme zdravý životní styl a péči o životní prostředí.

Naše bylinková zahrádka 1Naše bylinková zahrádka 1Naše bylinková zahrádka 1Naše bylinková zahrádka 1Naše bylinková zahrádka 1