Mlsáme zdravě i o Vánocích

22. 12. 2016

My děti máme rády sladké a přiznejte se, nejen my děti. Dospělí si také rádi zamlsají. K Vánocům sladké pochoutky patří. Cukroví se peče, vyrábí a zdobí téměř v každé domácnosti. Po Vánocích pak hledáme způsoby jak nabraná kila shodit. Nás děti tohle příliš netrápí, spíš je problém v tom, že po spoustě cukru a bílé mouky, jsme vyčerpané a unavené, než abychom měly energii navíc. Zkusíme takový recept, který nám dodá potřebnou enrgii a při tom naše chuťové buňky nezůstanou ochuzeny.

Zhotovíme si kokosové kuličky. Budeme potřebovat kokosový olej, strouhaný kokos, med, kokosové mléko. Vypracujeme hladké těsto, z kterého vyválíme kuličky. Ty vložíme do chladna a ve vodní lázni si rozpustíme hořkou ( my jsme použili 85%) čokoládu. Kuličky v čokoládě máčíme a poté obalíme ve strouhaném kokosu. Dáme znovu cukroví do chladu.

No a pak už jen zdravě mlsáte. A věřte, že si opravdu pošmáknete.

Krásné Vánoce a zdravé mlsání vám přeje 5. C.