Měla babka

11. 10. 2020

Měla babka čtyři jablka, tuto písničku zná každé malé dítě. Naše nejmenší děti tato písnička provázela celý týden. Děti spolu s paní učitelkou šly posbírat jablíčka z naší jabloňky, která má ještě stále jablíčka. Z těchto jablíček udělali dědečkovi skvělý dort.

Jablíčka společně oloupali, nakrájeli, uvařili a do dortové formy začali skládat na střídačku piškoty a jablečnou směs. Dort nechali přes noc ztuhnou v lednici a dali si všichni na zkoušku.

Děti si z domova přinesly svá jablíčka, která v pátek zpracovali do štrůdlu. Děti vyválely těsto, posypaly jablky a skořicí. Společně jsme ho zatočili a pomazali vajíčkem. Paní kuchařka nám štrůdly upekla v troubě, a ještě teplé nám je přinesla. S dětmi jsme je pocukrovali a po svačince nakrájeli a ochutnali. Moc nám chutnal a už se těšíme, až si zase něco společně upečeme.

Měla babka 1Měla babka 1Měla babka 1Měla babka 1Měla babka 1Měla babka 1Měla babka 1Měla babka 1Měla babka 1Měla babka 1Měla babka 1Měla babka 1Měla babka 1Měla babka 1