Medvídci z MŠ Soběchleby - Pravidelné návštěvy u zvířátek

Naše mateřská školka má to štěstí, že hned vedle školky máme malou zahradu, kde chovají kozy a slepice, které jsou velkým zdrojem radosti a učení pro naše malé Medvídky.

Každodenní krmení zvířátek vede děti nejenom k tomu, aby pomáhaly s péčí, ale také se učily o odpovědnosti, zdravé výživě a udržitelnosti. Naši rodiče byli velmi nadšeni a rádi se zapojili.

Každý den přinášejí děti do školky tvrdé pečivo a zeleninu, kterou jsou zvířátka nadšeně ochotna sníst. Děti se tak učí, že je důležité nejenom o sebe, ale i o zvířátka kolem nás dobře pečovat a starat se o jejich zdraví.

Když je čas na krmení, tak zvířátka už radostně čekají u plotu a těší se na chutnou pochoutku od dětí. Děti si s nadšením lámou pečivo na menší kousky a hází ho kozám,  které se ho snaží chytit do huby se zvídavým třepotáním ocasu.

Poté následuje krmení slepic, které si děti také užívají. Slepice se veselé klovou kolem a čekají na svou porci zeleniny a zelí. Děti se učí, jak pečlivě a s láskou rozdělovat jídlo mezi zvířátka a jak si s nimi vytvořit přátelský vztah.

Celý proces krmení zvířátek je pro děti zábavným zážitkem. Vidí, jak se zvířátka radují z každého kousku jídla a jak jsou jim vděčná.

S láskou k přírodě a zvířatům.