Martinská slavnost

Tak, jak je tomu každý rok s příchodem měsíce listopadu, nadchází čas naší Martinské slavnosti. Písně „Listopad“, „Hyjé koně střapatí“, „Než přijede svatý Martin“ a další byly slyšet z naší mateřské školy již od konce října. Děti si připravovaly nejen písničky a básničky, ale také vyráběly lucerničky, aby si posvítily na cestu za svatým Martinem. Dne 9.11.2023 se v odpoledních hodinách děti spolu s rodiči sešli na naší školní zahradě, kde sledovali příběh o svatém Martinovi. Poté si děti zapálily lucerničky a společně jsme se vydali do zámeckého parku. Písněmi a básněmi jsme přivolali svatého Martina, který nám přinesl nejen světelnou podívanou, ale i poselství lásky a vzájemné pomoci. Následně se děti s lucerničkami vydaly po světélkové cestě, kde je na konci čekalo překvapení, svatomartinské rohlíčky.

Všem, kteří s námi přišli přivítat svatého Martina, děkujeme a přejeme krásné podzimní dny

a příjemně prožitý adventní čas.

Martinská slavnost 1Martinská slavnost 1