Máme rádi zvířata, i když nejsou chlupatá

V naši MŠ Pohádka, Zábřeh, jsme se na konci května opět sešli v plné parádě. A aby nás tu nebylo málo, přibyli nám noví kamarádi, malé housenky a žížalky. Protože předškoláci ve třídě Medvídků už znají přírodu a moc dobře ví, jak opatrně musíme se zvířátky zacházet, je Motýlí zahrádka i vermikompostér u nich ve třídě. Ostatní, mladší děti, chodí pravidelně malé housenky pozorovat a žížalkám zase nosí něco na zoubek, většinou slupky od banánů a jiného ovoce, které zbyly od svačinky.

Žížalkám i housenkám se u nás velmi dobře daří. Malé podzemní pracantky rychle recyklují zbytky a tvoří pro naší bylinkovou zahrádku žížalí čaj. A housenky? Už spinkají v kuklách a pomalu se z nich líhnou barevní motýlci. Zatím bydlí v síťce, ale brzo poputují na záhon se speciálními květinkami, které mají motýli rádi.

Máme rádi zvířata, i když nejsou chlupatá 1Máme rádi zvířata, i když nejsou chlupatá 1Máme rádi zvířata, i když nejsou chlupatá 1Máme rádi zvířata, i když nejsou chlupatá 1Máme rádi zvířata, i když nejsou chlupatá 1