Malá Technická Univerzita

21. 2. 2024
MŠ BÍLÁ

Vrabčáčkům přijela paní lektorka z Malé Technické Univerzity a přeměnila je všechny na stavitele. Nešlo to ovšem bez pořádného proškolení. Prošli si školením o struktuře měst, co se v nich nachází, že tam jsou nádraží a pošty či školy a nemocnice. Upevnili jsme si znalost hrou, kde se každý stavitel stal nějakou budovou a následně si dávají hádanky a snaží se přijít na to, co jsou ostatní děti za budovy. Zpět ke stavitelství a hurá do práce. Paní lektorka nám rozdělila stavaře na 4 skupiny, každá dostala jeden plánek města a šlo se na to. Děti měly za úkol postavit dle plánku silnici,některá vedla po celém městě.

Co je to kartografie? To jsme před tím nevěděli. Ale teď už to víme a víme jak v ní číst či ji zapisovat. Hned jsme si to u stolečku vyzkoušeli a zakreslili jsme si do mapy celých 10 budov. Postavili jsme si ony budovy z lega a následně je položili do města.

A odměnou za tu celou velkou práci nám byla hra v našem městě, kde jsme si mohli vzít autíčko a projet si po námi postavených cestách.