Luštěninový týden

29. 9. 2021

MŠ Vratimov se zapojila do výzvy SZŠ na téma “Luštěniny“.

V týdnu od 20.9. – 24.9. 2021 paní učitelky ve všech třídách naší MŠ realizovaly s dětmi v třídním vzdělávacím plánu činnosti spojené s luštěninami. K těmto aktivitám využily nejen publikaci “Hrášek“, ale samy také uplatnily vlastní nápady. A tak na jednotlivých třídách děti klíčily luštěniny, vyráběly zvuková pexesa a chřestidla, prováděly pokusy (vážily, třídily, odměřovaly), připravily hráškovou pomazánku a využily hrášek při dramatizaci pohádky.

Požádali jsme rovněž o spolupráci paní kuchařky, které v tomto týdnu připravily luštěninové pokrmy ve větší míře, než je obvyklé. Další realizovanou aktivitou pro veřejnost byla “Zahradní slavnost“, na kterou nám paní kuchařky připravily pomazánky (špenátovou, cizrnovou a dýňovou). Rodiče, prarodiče a děti jednotlivé pomazánky ochutnávali a zároveň hádali, z jakých ingrediencí byly pomazánky vyrobeny. Rodiče jsme rovněž přizvali ke spolupráci – přinášeli své rodinné a oblíbené recepty z luštěnin.

Věříme, že aktivity, které jsme s dětmi a jejich rodiči uskutečnili, přispěly k propagaci luštěnin a rozšíří se tak jejich obliba konzumace nejen v MŠ, ale i v rodinách.

Při rozhovorech s pani učitelkami jednotlivých tříd mohu konstatovat, že ve všech třídách měly tyto činnosti u dětí velký úspěch, úkoly děti vykonávaly horlivě a s velkým zaujetím.

Luštěninový týden 1Luštěninový týden 1Luštěninový týden 1Luštěninový týden 1Luštěninový týden 1Luštěninový týden 1Luštěninový týden 1