Klíčení semínek

13. 2. 2024

Dny bez sluníčka ubírají energii a nevlídné počasí se podepisuje na zdraví nás všech, rýma a kašel v těchto zimních měsících potrápily už kde koho. Jelikož jsme mateřská škola, která plní program Skutečně zdravé MŠ, napadlo nás, že posílíme naši imunitu a společně s kuchařkami si připravíme zdravou svačinku v podobě chleba s pomazánkou ze zdravých surovin a naklíčených semínek.

Děti od paní kuchařky dostaly semínka fazolí mungo a řeřichy, vložily je do naklíčovací nádoby, do které nalily vodu. Semínka ve vodě nechaly namočená zhruba čtyři hodiny. Potom vodu vylily a sklenici nechaly na okenním parapetu dnem vzhůru, aby přes sítko v uzávěru odtekla přebytečná voda a semínka nezahnívala. Každý den děti semínka proplachovaly čerstvou vodou a kontrolovaly, kdy se objeví první klíček. Potřeba vody a její „zázračná“ moc v podobě probuzení semínek k životu se nám zároveň hodila k našemu tématu do Ekoškoly, kde se právě vodou zabýváme a ukazujeme dětem, v čem je voda potřebná a užitečná.

Klíčky na sebe nenechaly dlouho čekat a tak si děti si v pátek pochutnaly na výborné svačince, na jejíž přípravě se podílely.

Klíčení semínek 1Klíčení semínek 1Klíčení semínek 1Klíčení semínek 1Klíčení semínek 1Klíčení semínek 1Klíčení semínek 1Klíčení semínek 1