Ježečci z MŠ Soběchleby - Netradiční oslava narozenin

Ve třídě Ježečků jsme nedávno oslavili narozeniny jednoho z našich malých přátel. Tentokrát jsme se rozhodli udělat oslavu trochu netradičně a zdravěji. Místo klasického dortu jsme připravili lahodné ovocné talíře plné čerstvého ovoce. Děti se tak mohly pochutnat na hruškách, jablíčkách, hroznovém víně, kiwi, mandarinkách a dalších lahůdkách, které příroda nabízí.

Jako dezert jsme pro ně paní kuchařka připravila bílý jogurt s jahodami, který byl nejen chutný, ale také zdravý. Děti si ho s chutí dopřály a byly nadšené z toho, že mohou slavit narozeniny i zdravým způsobem.

Samozřejmě, že na oslavě narozenin nesmělo chybět ani něco osvěžujícího k pití. Místo sladkého džusu jsme pro děti připravili dětský šampus bez cukru. Byl plný bublinek a chutnal jako skutečný šampus, ale bez přidaného cukru a umělých sladidel.

Na přání dětí jsme pak oslavu ještě přesunuli k naší postavené pevnosti v lese. Tady jsme si vytvořili skvělou atmosféru s balónky, které jsme pověsili na stromy, a dózou plnou vitamínů, abychom měli dostatek energie na hrátky a zábavu.

Děti se opravdu skvěle bavily. Hrály jsme pohybové hry, tancovaly jsme a zpívaly. Oslava narozenin se stala nejen zdravou, ale i velmi radostnou událostí, která nám všem zanechala spoustu krásných vzpomínek.

Takové zdravé oslavy narozenin nám ukazují, že lze slavit radostné události i bez nadměrného sladkého občerstvení. A navíc jsme si společně užili krásný den venku v přírodě.