Jak se u nás vaří

S projektem Skutečně zdravá škola jsme se vrhli nejen do zdravého stravování, ale také na pěkné stolování a servírování pokrmů. Dětem jsme zakoupili barevná prostírání s pohádkovými hrdiny a slušivé zástěrky, aby "kuchaři" mohli svým kamarádům prostřít. Paní kuchařka se nedala zahanbit a dětem každé jídlo vkusně a barevně servíruje. Děti si tak mohly na vlastní oči vyzkoušet, jak je důležitý i optický dojem z jídla, nejenom chuť. Obrázky visí i na nástěnce pro rodiče, aby i oni mohli naše stolování ocenit a obdivovat. Velký dík patří hlavně paní kuchařce, která je na 51 porcí sama v kuchyni a má se co otáčet a ještě dětem vymýšlí nová jídla a jejich pohádkové názvy. Navíc se snaží každý týden zařadit do jídelníčku nějakou potravinu, která u nás není moc obvyklá, aby se s ní děti seznámily, ochutnaly jí a časem ji třeba i začaly vyhledávat.

Jak se u nás vaří 1Jak se u nás vaří 1Jak se u nás vaří 1Jak se u nás vaří 1Jak se u nás vaří 1Jak se u nás vaří 1Jak se u nás vaří 1Jak se u nás vaří 1Jak se u nás vaří 1