Jak se nestát závislákem

1. 11. 2017

Jak se nestát závislákem

….je název pro interaktivní hru zaměřenou na prevenci rizikových projevů chování, se kterou před několika lety přišel Státní zdravotní ústav v Praze. Stalo se již tradicí, že tato hra bývá zařazena do programu akce města Litoměřice Týden prevence. Na realizaci se podílí DDM Rozmarýn ve spolupráci s PPP v Litoměřicích.

I letos se naši žáci, tentokrát sedmáci, této akce zúčastnili. Každá ze tříd absolvovala program, v němž se skupinky vystřídaly na třech stanovištích. Pro 7. A byla připravena témata: drogy, poruchy příjmu potravy a asertivita. Pro 7. B byla stanoviště následující: kouření, alkohol a rozhodování. Děti si s moderátory povídaly o dané problematice, plnily různé úkoly a získaly nové informace.

Tuto akci hodnotíme velmi kladně, neboť vhodným způsobem doplňuje aktivity, kterými se ve škole během výuky snažíme vést systematicky žáky ke zdravému životnímu stylu.

Jitka Housková, školní metodik prevence

Jak se nestát závislákem 1Jak se nestát závislákem 1Jak se nestát závislákem 1