Jak Pejsek a Kočička pekli sušenky

Začátkem února navštívily děti ze třídy Motýlků a Květinek školské zařízení pro enviromentální vzdělávání LIPKA. Společně s Pejskem a Kočičkou se vydali po stopách původu ingrediencí, které jsou potřeba pro výrobu zdravých sušenek. Tyto suroviny si děti také samy zpracovaly. Obilí si pomlely na mouku, pomocí vločkovače přeměnily oves na vločky, ze smetany si "utloukly" máslo, vylouskaly si oříšky nebo si nakrájely jablíčka. Ze všech těchto zdravých ingrediencí si za pomoci lektorek upekly sušenky, které byly přímo "mńamózní". A protože byly děti pilné jako včeličky, odnesly si i nějaké sušenky domů. Na nich si pak společně s rodiči a sourozenci všichni moooc pochutnali.