Jak jsme začali plnit program

21. 12. 2018

1. Při přípravě čaje dětem se nám podařilo snížit spotřebu cukru téměř o polovinu.

2. Děti, hlavně z I. stupně, pijí více mléka.

3. Snažíme se používat ve ŠJ potraviny bez glutamátů.

4. Zdravá výživa ve vyučování

Dívky 6. a 7. ročníku se v pracovních činnostech učí o zdravé výživě. V těchto hodinách připravujeme jednoduchá jídla, převážně z ovoce a zeleniny /např. ovocný talíř, mrkvová pomazánka, zeleninový salát, musli/.

Svoje chuťovky /jednohubky se zeleninovými pomazánkami/ děti připravily pro rodiče jako ochutnávku před rodičovskými schůzkami 21.11.2018.

Žáci 7. roč. pěstují na okně mátu a meduňku, které používáme na ochucení nápojů.

V zimním období rostlinky na okně vadnou, proto jsou umístěné na školní zahradě.

Děti v kroužku šikovné ruce připravují také zdravá jídla /mrkvový salát a jiné/.