Jablíčkohraní

16. 10. 2019

Jablíčkohraní

Když já se natáhnu, na jablíčko dosáhnu. Trhat zralá jablíčka umí kluk i holčička.“

Už je to nějaký pátek, co naše školka vydala ve spolupráci s rodiči jablíčkovou kuchařku plnou voňavých receptů a děti ji dozdobily svými krásnými obrázky. Je pravda, že další kuchařku zatím nemáme, ale na jablíčka nezapomínáme žádný rok. Letos jsme jablíčkohraní (již V.) věnovali Mezinárodnímu dni zdravé výživy, který se každoročně slaví 16. října. A kdo jiný by měl tento den podpořit než školka zařazena mezi Skutečně zdravé školky.

Celý týden školkou voněla jablíčka a skořice. Děti jablíčka nejdříve poznávaly všemi smysly, hrály jablíčkové hry, vytvářely papírové jablečné kompoty, zpívaly písničky, zdokonalovaly předmatematické představy a mnoho mnoho dalšího. Ale hlavně se učily neplýtvat a tak si v každé třídě opět připravily jablíčkový recept, který společnými silami připravily pro sebe, své kamarády a rodiče. Děti krájely, strouhaly, válely, míchaly a tak se z nich na jeden den stali vášniví kuchaři a cukráři. A z jablíčka využily opravdu všechno – všichni si pochutnali na výborných jablíčkových dobrotách, jablíčková semínka se proměnila na hudební nástroje a na jablíčkových slupkách si pochutnávají zvířátka.

Den zdravé výživy se snaží ukázat i na zbytečné plýtvání potravinami a tak věříme, že se děti z naší školky budou držet motta: „Co se v mládí naučíš, ve staří jako když najdeš!“

Kolektiv MŠ Divišov