Hodnotíme si svačinky a obědy

Začal nám nový školní rok a děti si s paní učitelkami vyrobily SMAJLÍČKY, pomocí kterých si hodnotí svačinky a obědy – jak jim chutná. Strava je dětem připravováná ve vlastním zázemí kuchyně, která je součástí budovy MŠ. Naše paní kuchařka, která nám obědy vydává, hned vidí, jak jsme si pochutnali. Celý měsíc si vše zaznamenáváme a pak hlásíme do kuchyně, co bychom si přáli dobrého. Pro děti je tak zajištěná pestrá strava v průběhu celého dne. Paní kuchařky také využívaji suroviny, které děti zasadily spolu s rodiči a prarodiči na zahradě MŠ. Tak je naše strava zdravá, vydatná a chutná. Každý den je součástí svačiny ovoce a zelenina a také je dodržován pitný režim. Děti aktivně pomáhají při přípravě stolování a tak jim lépe chutná. Děti mají vždy možnost si vybrat, zda si chtějí servírovat samy, nebo chtějí pomoci. Rozvíjíme tak pocit odpovědnosti, posílení sebevědomí, sebedůvěry, osobní spokojenosti, podpora obratnosti a motoriky.

DOBROU CHUŤ…

VEVERKY MŠ Hradec