FOOD REVOLUTION DAY

6. 5. 2016

FOOD REVOLUTION DAY

Díky projektu „Skutečně zdravá škola“ jsme se rozhodli zapojit do mezinárodní akce pořádané Jamie Oliverem. Zaměřuje se na podporu lepšího stravování ve školách po celém světě a nese název „FOOD REVOLUTION DAY“.

Naši žáci se do plnění úkolů spojených s novým přístupem ke školnímu stravování vrhli s nadšením. Organizátoři nabízejí možnost zvolit si jednu ze tří aktivit. Právě zaujetí touto problematikou, které naši žáci projevili, vedlo k tomu, že jsme se rozhodli naplnit hned všechny způsoby zapojení do této internacionální gastronomické události.

Žáci 1. HŠVS pracují na vytvoření „Skutečně zdravého klipu“, který bude po ukončení akce možno vidět i na našem blogu a sociálních sítích. V současné době dávají dohromady scénář, přidělují jednotlivé role a promýšlejí i technické zpracování fotografického materiálu a videí. Škola jim poskytne kameru a možnost střihu na počítačích v učebně ICT.

2. HŠ si zvolila propagaci školy a dobrého jídla vytvořením obědového menu, na které pozvala i učitele a rodiče. Sami žáci sestavili menu ze specialit italské kuchyně. Byly vytvořeny dvě brigády s odpovědnými vedoucími, z nichž jeden „vládl“ v kuchyni a druhý „velel“ při obsluze. Přiložené fotografie výstižně dokumentují radostnou atmosféru, která celý průběh slavnostního banketu provázela. Také z této příležitosti bude vytvořena prezentace.

Ani žáci učňovského oboru Kuchař – číšník nezůstanou stát stranou. Ti vzali na svá bedra úkol připravit ukázky „Zdravých snídaní“. Společně tak nejen vyberou vhodné pokrmy ze zdravých surovin, ale také zaznamenají jejich přípravu a vytvoří „kuchařku“ s technologickými postupy. Konkrétně půjde o žáky 2. ročníku.

Držme všem zúčastněným palce, aby jim šla práce od ruky a neztráceli dobré nápady. Náš společný cíl je jasný – představit LHŠ (jak se uvádí v materiálech k soutěži Jamieho Olivera) celému světu jako školu, kde se staráme o své zdraví.