Farmářský trh (Jablíčka)

Na podzim, když dozrávají jablíčka, jsme si vymysleli farmářský trh. Druhý říjnový týden se celá naše školka zapojila do projektu  SZŠ-JABLÍČKO.

Vyrábělo se ze slupek, loupaly se jablka, cvičilo se s jablíčky, zpívali jsme písničky o jablíčku. Naučili jsme se říkanky a přísloví.

Vrcholem celého jablkového týdne byl školní Farmářský trh. Každá třída si vybrala z nabídky z projektu, co si vyrobí, upeče.  Někteří si dokonce sami vymysleli svůj jablečný výrobek. A tak se odšťavňovalo, sušily se křížaly (které některé děti ochutnaly úplně poprvé), pekly se zdravé záviny, vyrábělo se jablkové želé, jablkový "jedlý papír", vařil se kompot a jedna třída dokonce upekla Hraběnčiny řezy.

Všechny výrobky jsme si pak vzájemně vyzkoušeli v rámci celé školky na záverečném pátečním farmářském trhu. Všem moc chutnalo!

A příští rok si po zdařilé "generálce" uspořádáme Framářský trh i s rodiči.