Farma u řeky Orlice

Dne 28.6.2022 jsme s žáky všech ročníků navštívili  Farmu u řeky Orlice - ekologické zemědělství,

Akce byla pojata jako celodenní pěší výlet do vesnice Lípa nad Orlicí vzdálené cca 5 km od naší školy. Cestou žáci plnili ukoly, které byli zaměřené na poznávání a seznamování se z hospodářskými zvířaty. Všichni žáci byli při rozluštění cíle naší cesty úspěšní.

Cílem cesty byla Farma zaměřená na ekologické zemědělství. Plemeno zde chovaných krav je celoročně na pastvinách, šli jsem tedy poznávat jejich přirozený způsob života přímo do ohrad. Pro prohlídce početného stáda jsme zavítali zpět na farmu de nás pan majitel provedl přípravnou a bourárnou, kde se zpravává hovězí maso, dále do prodejny. Žáci tak mohli poznat, jakým způsobem se dostane maso až ke spotřebiteli. Dotazů od žáků bylo dostatek. Jako zpestření programu byla projížďka v místním vozovém parku (v traktorech).

Farma u řeky Orlice 1Farma u řeky Orlice 1Farma u řeky Orlice 1Farma u řeky Orlice 1Farma u řeky Orlice 1Farma u řeky Orlice 1Farma u řeky Orlice 1