Fair-trade v 7.A

4. 5. 2017

Fair-trade v 7.A

Spolu s paní vychovatelkou Jitkou Kohlertovou jsme se domluvili, že doplníme povídání o zdravé výživě ve výchově ke zdraví o informace o férovém obchodě. Ona je totiž v naší škole tou nejfundovanější. Pracuje ve fairtradeové kavárně v parku V. Havla.

Od dětské práce v Africe a Jižní Americe přes překupníky a firmy v Evropě jsme se dostali k zakládání družstev a potřebě financí na jejich podporu. Součástí přednášky byla také ochutnávka fairtradeového čaje, čokolády a brambůrků. Děti se také dozvěděly o fairtradeovém městě Litoměřice a obchodech tuto původně anglickou společnost podporujících.

Téma bylo zajímavé, došlo i na diskusi a ani jme nemrkli a hodinka byla pryč. Moc děkujeme paní vychovatelce za důležité informace.