Exkurze na rodinnou farmu Mikoláš Krhanice

Třetí týden v září jsme si udělali dopolední výlet a exkurzi na "Farmu pana Mikoláše v Krhanicích". Děti měly možnost zde přímo pozorovat hospodářská zvířata a zvířata domácí – kočku a psa, která zde na farmě mají velký význam. Pojmenovali jsme si telátko, kravičku, býčka, popsali, řekli si jejich charakteristické znaky. Viděli jsme námluvy kravičky a býčka. Pozorovaly jsme výrobu a zpracování mléka, mléčných výrobků - tvaroh, sýry, jogurt, máslo. Děti z dálky pozorovaly práci traktorů - navážení slámy, péče o zvířata. Na závěr jsme si v mléčném automatu natočili čerstvé mléko a ochutnávaly. Všechny děti malý kelímek mléka vypily, což nám všem pedagogům udělalo velkou radost!! Již se těšíme na další zajímavou návštěvu u zvířátek.