Elektrický proud, elektřina no prostě srandy kopec

17. 10. 2023
MŠ BÍLÁ

Dnes k nám opět přijela paní lektorka, která nám otevřela bránu do světa vědy, tentokrát to byla elektřina.

Povídali jsme si o tom, na co všechno jí potřebujeme, že by bez ní byla televize jen místo na odkládání věcí, počítač také tak a telefon by se ani nezapl. V pohádce O Jiskřičce, která se narodila v elektrárně, jsme se dozvěděli, jaké máme druhy elektráren, jak to tam všecko vzniká. Už také víme, že elektrický proud je nebezpečný a proto používáme ochrany zásuvek. Dokonce jsme si povídali o tom, jak se dostane elektrika až k nám do školky a že musí leckdy urazit pěkný kus cesty než někomu dobře poslouží.

Dělali jsme i pokusy, jeden s balónky kde jsme zjišťovali elektrický náboj, druhý pokus byla tzv. Petriho miska kde byla potřeba i sůl a majoránka a jako třetí pokus, to už bylo vůbec něco, jsme si vyrobili svůj vlastní elektrický obvod a rozsvítili jsme žárovku.

No nebylo to pro nás dnes vůbec jednoduché, nejsme ještě elektrikáři s razítkem na revize, ale jsme opět o něco chytřejší. Děkujeme paní lektorce.

Elektrický proud, elektřina no prostě srandy kopec 1Elektrický proud, elektřina no prostě srandy kopec 1Elektrický proud, elektřina no prostě srandy kopec 1Elektrický proud, elektřina no prostě srandy kopec 1Elektrický proud, elektřina no prostě srandy kopec 1Elektrický proud, elektřina no prostě srandy kopec 1