EKO výchova ve třídě Cipísek

26. 9. 2023

V měsíci září jsme spolu s dětmi ze třídy Cipísek (batolecí třída) pečovali o zvířátka v minizoo (králíček a křepelky). Nejprve jsme si vysvětlili, jaká zvířata zde chováme a proč. Vysvětlily jsme dětem, jak se k nim máme správně chovat, abychom je nevylekali a neublížili jim nebo oni nám (kousnutí, klovnutí do prstu). A abychom dětem více přiblížily nejen péči o zvířátka (krmení, čištění kotců, apod.), ale i jejich užitek, uvařily nám paní kuchařky křepelčí vejce, která jsme po celý týden chodili s dětmi sbírat. Děti měly možnost samy si očištěná vejce oloupat a poté sníst. Každodenní práce v minizoo děti velice bavila a vždy se moc těšily na další den:-)

EKO výchova ve třídě Cipísek 1EKO výchova ve třídě Cipísek 1EKO výchova ve třídě Cipísek 1EKO výchova ve třídě Cipísek 1EKO výchova ve třídě Cipísek 1EKO výchova ve třídě Cipísek 1