DĚTI Z DRUŽINEK UŽ VĚDÍ, CO JE FAIR TRADE

14. 10. 2016

Ve dnech 6.10. a 14.10. 2016 proběhly na naší škole přednášky na téma „Co je Fair Trade?“ Zúčastnily se jí všechny děti ze školních družin. Vysvětlili jsme si pojem FAIR TRADE, což znamená spravedlivý či férový obchod, který usiluje o pomoc v zemích z třetího světa.

Prohlédli jsme si část sortimentu výrobků ze „Spravedlivého obchodu“ např.: čaj, kakao, třtinový cukr, čokoládu a brambůrky. Některé jsme společně i ochutnaly. Nyní víme, jak je náročné v Africe vypěstovat kakaovník z jehož bobů pak v Evropě vzniká ona sladká pochoutka- čokoláda. Ukázali jsme si ochranou známku FAIR TRADE a vyjmenovali si místa a provozovny, kde je FAIR TRADE podporován

Celou přednášku doprovázela příjemná atmosféra, děti se aktivně zapojily do závěrečného kvízu a těší se na hledání značky Fair Trade v obchodech.