Degustační ochutnávka svačinek

Dne 27. 3. 2023 proběhla v naší MŠ „Degustační ochutnávka svačinek“ pro rodiče.

Na výrobě a přípravě pomazánek a občerstvení se podílely především naše děti.

Připravily několik druhů zdravých pomazánek. Děti míchaly, krájely, dochucovaly a mazaly pomazánky na domácí chléb, který nám upekla paní kuchařka. To vše za dohledu učitelek.

Jelikož ochutnávka proběhla těsně před Velikonocemi, využili jsme toto období a svačinky jsme tematicky nazdobili. K výrobě jsme použili sezonní místní bylinky – medvědí česnek, sedmikrásky, pažitku.

Děti také připravily a upekly tradičního „velikonočního beránka“, aby maminky a tatínkové měli něco sladkého ke kávičce.

Degustace měla u rodičů i dětí velký úspěch. Rodiče tuto aktivitu i možnost příjemného setkání a posezení společně se svými dětmi v MŠ ocenili.