Cyklopeloton žáků základních škol

9. 9. 2016

V pátek 9. 9. se konal již 7. ročník akce zdravého města Litoměřice „Cyklopeloton žáků základních škol“. Naši školu reprezentovali ti nejlepší, tým 9.B. Po Labské cyklostezce jsme dojeli do Křešic, kde nás čekaly velmi zajímavé soutěže, např. jízda na vozíku pro tělesně postižené, jízda zručnosti, podání první pomoci, leh-sedy a kliky, chůze v brýlích, které simulovaly opilost, chůze se slepeckou holí a skládání tangramu.  A právě touto poslední soutěží se náš tým umístil na 1. místě díky Ondrovi Taitlovi, který hlavolam složil za 57 sekund.
Akce byla velmi vydařená. Velký kaz na kráse ale měla v podobě kvality úseku trasy z Třeboutic do Křešic, který se podobal spíše tankodromu než mezinárodní Labské cyklostezce.