Co se skrývá v semínku?

4. 5. 2018

Co se skrývá v semínku?

Děti si v rámci projektu „Skutečně zdravá škola“ vysely semínka Řeřichy, pozorovaly jejich proměnu a staraly se o ně. Přišly na to, že nejenom lidé a zvířata potřebují k přežití vodu.  Povídaly jsme si proč je Řeřicha zdravá, a s tím přišly na řadu i další tělu prospěšné potraviny. Nezapomněly jsme si připomenout i potraviny, které sice máme rády, ale v kterých se musíme omezovat. Následovala příprava zdravé svačinky, kdy jsme si na celozrnné bagety samy namazaly pomazánkové máslo a dozdobily naší Řeřichou. Nezůstalo však jen u ní. Přišla na řadu  rajčata. Každý z nás dostal kelímek, kam si vysadil jedno rajčátko. Když vyrostly, odnesly jsme si je domů. Teď už je jen na nás, co nám z nich vyroste.

Co se skrývá v semínku? 1Co se skrývá v semínku? 1Co se skrývá v semínku? 1Co se skrývá v semínku? 1Co se skrývá v semínku? 1Co se skrývá v semínku? 1