Čertí pohádkové vaření aneb chytré mazání

27. 11. 2020

Poslední akcí před vánoci bylo Čertí pohádkové vaření aneb chytré mazání 27.11.2020 – je známo, že čerti chytrostí moc neoplývají a my jsme se rozhodli, že jim přece jenom trošku pomůžeme. Co může ovšem pomoct takovému čertovi? Na to jsme hledali odpověď celý týden – tančili jsme s čerty, zpívali jsme čertí písničky, vyráběli jsme čerta, hledali jsme možnosti, jak jim pomoct a nakonec jsme přišli na to, že jim připravíme chytré mazání – zdravou vtipnou pomazánku. S paní kuchařkou se děti domluvily, že nejchytřejší pomazánka je cizrnová, že cizrna dodává do mozku chytrost a vtip a že když děti tuto pomazánku jí, tak jsou moc chytré, že určitě pomůže i čertům. A tak jsme se pustili do práce. Děti přidávaly suroviny, míchaly, zaříkaly a zpívaly si při práci, aby dodaly pomazánce sílu. Pak samozřejmě musely ochutnat, co uvařily a jestli má to „čertí mazání“ tu správnou sílu. Každý si namazal na chleba a ochutnal. A světe div se, opravdu se účinek dostavil….  Tak teď už jen zbývá, aby fungovala i na čerty. Dobrou chuť!