Čerstvý ovocný nápoj

29. 3. 2019

Domácí čerstvý ovocný džus

Autor: Mateřská škola Vidonín, příspěvková organizace

Paní kuchařka nám přichystala plnou mísu různého ovoce, především jablíček z naší zahrádky, pomerančů, mandarinek, kiwi, hroznového vína a dalších. Do připraveného odšťavňovače děti za pomoci pí. kuchařky a učitelek přidávaly ovoce a sledovaly, jak vytéká hustá šťáva. Vhazování nakrájeného ovoce do odšťavňovače se stalo obrovskou zábavou pro děti. Rozhodně nemusíte mít obavy přizvat si na pomoc vaše děti při výrobě vitamínového nápoje u vás doma :-). Tuto hustou šťávu jsme malinko zředili vodou a rozlily dětem do hrníčků, aby všechny děti mohly ochutnat. Dětem šťáva moc chutnala a přidávaly si, dokud se všechna nevypila. Zajímavé je, že šťávu konzumovaly všechny děti, kdyby to byly jen kousky ovoce, zdaleka ne všichni by je jedli.  Pí. kuchařce Heleně, která nám pomohla s výrobou fresh šťávy  chceme  moc poděkovat :-) a už se těšíme na další čerstvou šťávu, tentokrát z melounu, který nám slíbila.

Dobrou chuť!

Čerstvý ovocný nápoj 1Čerstvý ovocný nápoj 1Čerstvý ovocný nápoj 1Čerstvý ovocný nápoj 1Čerstvý ovocný nápoj 1Čerstvý ovocný nápoj 1Čerstvý ovocný nápoj 1