Budování naší nové zahrady pokračuje

Po založení vyvýšených a hlubině zúrodněných záhonů pokračují práce na projektu s názvem "Škola v zahradě". Žáci dva týdny připravovali totiž pozemek na sobotní workshop, kde pod vedením "přírodního zahradníka" Tomáše Svobody budeme vysazovat trvalky a jedlý les. Při jeho vyměřování uplatnili v praxi znalosti z matematiky, ale nakonec došlo na krumpáče, rýče a lopaty a výsledek - záhon v podobě rovnostranného trojúhelníku se stranou kolmou na plot byl na světě. Další skupina žáků se pustila do konstrukce tříkomorového kompostéru. Ten na naší zahradě bude sloužit na přeměnu organického materiálu v úrodný kompost. Nejdříve museli vypočítat rozměry a počet jednotlivých dílů, rozměřit a orýsovat materiál, ale pak už se pustili do práce. Podívejte se, jak se dětem práce ve venkovní "dílně" dařila.

Budování naší nové zahrady pokračuje 1