A Koulelo se, koulelo.. aneb jablíčka v županu

22. 10. 2020

Akce s názvem – Koulelo se, koulelo.. aneb jablíčka v županu, Děti se na podzim podílely na sbírání jablek z naší zahrady a následně si pak s pí. kuchařkou a pí. učitelkou společně upekly tažený štrůdl. Pomáhaly při přípravě jablek okrajováním a strouháním. Děti měly možnost ochutnat strouhaná jablíčka a povídaly si, co se z jablek připravuje a jestli jsou ovoce nebo zelenina. Nesměly chybět při práci písničky o jablíčkách a povídání, co nám do těla jablíčka přinášejí a proč bychom  měli jíst, co nejvíce jablek. Příběhem ježečka v jablíčkové posteli, písničkou Cupy, dupy a výrobou košíku s jablíčky jsme naše povídání o jablíčcích zakončili. Na úplný závěr si děti daly dezert ve formě zlatavého a voňavého štrůdlu. Dobrou chuť!