5. třída připravuje oběd

25. 3. 2019

V pátek 15. 3. se 5. třída zapojila do projektu  „Skutečně zdravá škola“.

Domluvili jsme se s paní kuchařkami, že si vyzkoušíme, co všechno je třeba udělat, než se nám dostane na stůl chutný oběd.

Společně s vedoucí školní jídelny paní Šímovou jsme si nejprve o přípravě oběda povídali. Také jsme se dozvěděli, že za likvidaci jídla, které necháme na talíři, škola zaplatí nemalé peníze.

Naše třída dostala za úkol připravit si oběd (šišky s mákem). Vzali jsme si v kuchyni těsto, které nám paní kuchařky připravily a odešli jsme do školní kuchyňky. Z hygienických důvodů jsme si nasadili rukavice, rozdělili si těsto a každý si z něj uválel  šišky.  Pro někoho to bylo složité, bylo vidět, že některé děti již doma s těstem pracovaly, jiné musely nejprve získat zkušenosti. Ale nakonec se to všem moc hezky povedlo. Šišky jsme naskládali do připraveného pekáče, každý si po sobě opravdu pěkně uklidil pracovní prostor a pak jsme šišky odnesli do kuchyně, kde nám je paní kuchařky uvařily.

V poledne  si každý sám nandal šišky na talíř, posypal mákem, omastil a společně jsme poobědvali.

Všichni se moc snažili. Bylo vidět, že to děti velice bavilo. A co je hlavní, moc jsme si všichni pochutnali. V míse totiž nezbyla jediná šiška.

Eva Marešová, třídní učitelka 5. třídy

5. třída připravuje oběd 15. třída připravuje oběd 15. třída připravuje oběd 15. třída připravuje oběd 15. třída připravuje oběd 1