16. října – Světový den potravin

19. 10. 2016

Naše škola se velmi zajímá o zdravé životní prostředí, o ekologické problémy a zdravý životní styl a snaží se k tomu vést i své žáky. Proto jsme podpořili připomenutí Světového dne potravin.

Ve spolupráci s ekumenickou akademií jsme žákům představili klimatické problémy planety a jejich dopady na společnost. Také jsme hledali důvody a hlavně způsoby řešení, které mohou samotné děti dodržovat. Pokusili jsme se tak s pomocí prezentace, pracovních listů a krátkého dokumentárního filmu, dodaných Ekumenickou akademií, udělat první krok k udržitelné spotřebě potravin.

Tato akce byla vedena v rámci projektu Skutečně zdravá škola, do něhož je zapojena i školní jídelna. Ta připravila na středu 12.10. zdravé jídlo, v němž například použila netradiční luštěninu cizrnu, a využila k přípravě zeleninových doplňků faretradovou zeleninu.