Slavnostní předávání bronzového certifikátu MŠ Alergo na radnici v Žatci

10. 3. 2023

BRONZOVÉ RŮŽE PRO MŠ ALERGO

Ze všeho nejraději předáváme ocenění osobně. Vyzveme zřizovatele, zda by událost nemohla mít slavnostní ráz a pak už netrpělivě čekáme na odezvu.

V Žatci zareagovali činovníci okamžitě. Pan starosta napsal obratem milý e-mail.  Paní tajemnice s námi všemi začala ladit termín předání certifikátu,  školkový tým připravil pozvánku, vypiloval vystoupení předškoláčků a ještě zkontroloval, zda dorazíme.

Velká zasedací místnost na žatecké radnici praskala ve švech. Pogratulovali jsme týmu školky v čele s paní ředitelkou, předali certifikát, pan starosta obdaroval přítomné dámy  tematicky bronzovými růžemi, děti zazpívaly v doprovodu kláves. Dlouhé stoly ověnčily růžové a žluté kanapky, oranžové mrkvové řezy, zelený akcent přidal čerstvý polníček …za nebetyčně skvělý rautík se zasloužily  dámy ze školkové kuchyně  a my smekáme, jak tahle malá umělecká dílka chutnala a vypadala !

Když nás ti nejmenší se svými rodiči a prarodiči opustili, ještě jsme poseděli, přiťukli si na slavnostní chvíli a nasdíleli dojmy. Tak za rok se tu sejdeme kvůli zlatu, pronesl pan starosta a my ho opravili, že se sejdeme rádi, klidně i dříve, ale nejprve bude stříbro! A ono určitě bude, protože dámy z Alerga přikyvovaly.

Držíme palce mateřské školce Alergo na její cestě k udržitelnějšímu stravování, ale i krásnému Žatci, který prý aspiruje na zápis  do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Moc hezké odpoledne to bylo.

Přítomni byli starosta ing. Radim Laibl, místostarosta RNDr. Pavel Pintr, tajemnice ing. Helena  Šmeráková a rodiče, prarodiče,  předškoláčci, a celý tým MŠ Alergo.