Skutečně zdravá škola přijata jako pozorovatel do sítě středisek ekologické výchovy Pavučina

9. 12. 2016

Co Pavučina dělá?

• Prosazujeme na celostátní úrovni environmentální výchovu a její nezastupitelnou roli ve vzdělávání, v udržitelném rozvoji a při ochraně životního prostředí.
  • Pojmenováváme si, v čem spočívá dobrá praxe v environmentální výchově a pomáháme si ji dosahovat.
  • Vzájemně se učíme, vyměňujeme si zkušenosti a informace a společně se vzděláme.
  • Podporujeme se jako komunita lidí, kteří sdílí obdobné cíle a hodnoty.
  • Děláme společné celostátní projekty a programy, které by pro jednotlivé členské organizace byly příliš velkým soustem.

Členy Pavučiny jsou největší střediska ekologické výchovy, stejně jako celá řada středně velkých a malých organizací ze všech 14 krajů České republiky. Jsou mezi nimi nevládní organizace, domy dětí a mládeže, zoologické zahrady, muzea… Spojuje je to, že všichni podporují různými formami rozvoj environmentální výchovy pro školy a že své služby poskytujeme systematicky a veřejně.