Poděkování kuchařkám ve školních jídelnách od ředitele Skutečně zdravé školy

19. 12. 2016
Skutečně zdravá škola

Díky vaší práci a podpoře se program Skutečně zdravá škola za dva roky rozrostl do celé republiky, do více než 230 škol, školek a středních škol, které navštěvuje přes 43 000 dětí a mladých lidí. Rád bych vám vyjádřil obrovské poděkování za práci, kterou jste udělaly a kterou nadále děláte. Tak rychlé zlepšení školního stravování, kterého se vám podařilo v zapojených školách dosáhnout, je velmi povzbuzující.

Zlepšit školní stravování nezvládne jednotlivec. K dosažení trvalých změn je potřeba spolupráce celého týmu, skvělé vedení a vytrvalost. Někdy vám může připadat, že vaše snaha nemá cenu a nikdo ji neocení. Ale přesto pokračujete dál. Věřte, že vaše práce cenu má.

Program Skutečně zdravá škola byl vytvořen jako rámec pro pozitivní změnu, jako nástroj pro učení dětí, odkud jejich jídlo pochází, jak je pěstovat a uvařit a jak má vypadat zdravý, výživný a chutný oběd. Jste to vy, kdo tuto změnu pomáhá realizovat. Vámi připravený školní oběd má obrovský význam, pro některé děti to může být jejich jediné teplé jídlo za den.

Nezapomínejte, jak důležitou práci každý den děláte.

My v týmu Skutečně zdravé školy jsme na vaši práci nesmírně hrdí. Jste srdcem celého programu. Školy, které program realizují s největším úspěchem, jsou ty, které angažovaly kuchařky do centra dění programu a zapojily je do změn.

Následující dvě slova vypadají na první pohled obyčejně, ale věřte, že je myslíme opravdově:

Děkujeme vám.

Přeji vám krásné prožití vánočních svátků, šťastný nový rok a hodně úspěchů ve vaší práci i v životě v roce 2017.

Tom Václavík, ředitel, Skutečně zdravá škola