Peníze od donátorů z Burzy filantropie pomohou částečně financovat praktické školení pro paní kuchařky ve škole v Horním Jelení

21. 10. 2016
Skutečně zdravá škola

Na projekt finančně přispěly 4 významné společnosti: Elektrárny Opatovice, ČSOB pojišťovna, FOXCONN a NEDCON. A překvapením byla získaná divoká karta od senátorky a místopředsedkyně Senátu ČR, paní Miluše Horské.

V rámci finanční žádosti byla zahrnuta i podpůrná suma na konání praktického celodenního školení pro kuchařky v jedné ze škol zapojených do programu Skutečně zdravá škola, jehož cílem je zlepšování školního stravování a vzdělávání o jídle.

"Toto školení je šité na míru každé škole, která si ho objedná. Probíhá přímo ve školní kuchyni proto, aby bylo pro kuchařky co nejvyužitelnější a ukázalo jim, jak se dá pracovat v jejich prostředí a s jejich vybavením. To je klíčové proto, aby se nabyté zkušenosti neztratily a kuchařky je naopak zvládly bez problému využívat v každodenní praxi," vysvětluje Hanka Murphy, regionální koordinátorka programu Skutečně zdravá škola pro Pardubický kraj. . Dalším pozitivem je, že se kuchařky a další případní zájemci z řad rodičů či pedagogů naučí vařit jídla, která byla předem společně odsouhlasena, opět podle potřeby školy. Toto školení jim zároveň pomůže plnit jedno z důležitých kritérií, týkající se zdravého a chutného vaření ze základních čerstvých surovin, tedy bez jakýchkoliv polotovarů a aditiv.

Školení podporované donátory Burzy filantropie proběhne v Základní škole Horní Jelení, příspěvkové organizaci, ve středu 26. října od 8. hodin také za přítomnosti zástupců donátorů. Pozornost se bude upírat na vaření slaných bezmasých jídel a nutričně zajímavých sladkých jídel, což jsou kategorie, které bývají ve školní kuchyni pro kuchařky nejproblematičtější a se kterými si nejčastěji nevědí rady, jak uvařit chutně, zdravě a zároveň podle pravidel tzv. spotřebního koše.