Mladí lídři změny v akci!

17. 6. 2023
Skutečně zdravá škola

V mezinárodním projektu School climate challenge se společně s mladými lidmi snažíme měnit stravování a nakládání s potravinami v Evropě tak, aby bylo udržitelnější.

Náš projekt, inspirovaný strategií EU "Farm to Fork", má ambici pozitivně ovlivnit budoucnost evropského potravinového systému.

Spojili jsme síly s mladými lidmi ze tří zemí a tvoříme inovativní nápady a řešení. Chceme, aby naše školy byly místem, kde se stravuje zdravě a udržitelně.

V rámci mezinárodního projektu School climate challenge, jehož cílem je mimo jiné inspirovat a posílit mladé lidi k uskutečnění změn v oblasti stravování a nakládání s potravinami, jsme se ve Vídeňském lese sešli na dvoudenním hackathonu. Na hackathonu se sešli studenti ze tří partnerských škol z Rakouska, Slovenska a České republiky a společně tvořili základy projektů, které mohou uskutečnit ve svých školách. Projekty se týkají klíčových oblastí strategie EU „Farm to Fork“, neboli Z pole na vidličku – produkce potravin, zpracování a distribuce potravin, konzumace potravin a předcházení plýtvání potravinami. Studenti z Ekogymnázia Brno, Střední odborné školy Trenčín a Vienna Business School společně vytvořili základy deseti projektů, které pomohou zlepšit udržitelnost evropského potravinového systému.

#SpojmeSíly #MladíLídřiZměny #SchoolClimateChallenge

Mladí lídři změny v akci!  1Mladí lídři změny v akci!  1Mladí lídři změny v akci!  1Mladí lídři změny v akci!  1Mladí lídři změny v akci!  1Mladí lídři změny v akci!  1Mladí lídři změny v akci!  1Mladí lídři změny v akci!  1Mladí lídři změny v akci!  1Mladí lídři změny v akci!  1Mladí lídři změny v akci!  1Mladí lídři změny v akci!  1