Inspirace pro vzdělávání o jídle ve školách pomocí digitálních technologií

8. 2. 2023
Skutečně zdravá škola

Cílem projektu Digitální vzdělávání o potravinách je pomoci učitelům využívat digitální technologie při výuce o potravinách a umožnit jim, aby pomocí vzdělávání o potravinách rozvíjeli digitální dovednosti a dovednosti v oblasti informačních a komunikačních technologií u svých žáků.

Po dopadech pandemie koronaviru, výluky a sociálních distančních opatření museli naši projektoví partneři v Rakousku, České republice, Slovinsku a Velké Británii rychle reagovat a vyvinout nové digitální přístupy ke vzdělávání v oblasti potravin a nabídnout školám a učitelům podporu při tomto přechodu. Digitální technologie, jako je natáčení a živé přenosy, mohou zlepšit výuku a umožnit učitelům a žákům spojit se s potenciálně jakýmkoli místem na světě. Podporujeme je v rozvoji digitálních kompetencí a přístupu k inkluzivnímu online a kombinovanému vzdělávání.

Projekt "Digital Food Education" financovaný programem Erasmus+ je mezinárodní partnerství, které zahrnuje pět partnerů ze čtyř evropských zemí. Partneři spojují řadu specializací v oblasti vzdělávání, výuky a odborné přípravy v oblasti potravin.

Pokud s používáním digitálních technologií ve třídě začínáte, naše Top tipy vám poskytnou několik nápadů, jak natáčet krátké filmy, pořádat živé přenosy, vést online výuku a pořádat webináře.