Adventní kalendář Skutečně zdravé školy

1. 12. 2023

Adventní kalendář Skutečně zdravé školy pro předškoláky a malé školáky

Adventní kalendář Skutečně zdravé školy nabízí školám a školkám aktivity pro 24 prosincových dnů před Štědrým večerem. Kalendář ozvláštní dětem odpočítávání dnů do Vánoc.

24 karet kalendáře obsahuje místo obvyklých konvenčních sladkostí tipy na aktivity zaměřené na zdraví prospěšné potraviny, vděčnost za jídlo, vaření, vědomé jezení, tradice. Karty navrhujeme zavěsit vedle sebe na šňůru pomocí kolíčků nebo přilepit lepítky na tvrdý povrch. Každý den sejmete kartu, která je na řadě, přečtete úkol a společně s dětmi ho splníte. Pořadí úkolů je libovolné (kromě úkolů, které jsou vázané ke konkrétnímu datu), karty si seřadíte podle své úvahy. Před víkendem můžete zařadit více úkolů nebo zadat úkoly na doma.

O kalendář si můžete napsat na helena@skutecnezdravaskola.cz Máme posledních 6 kusů k zaslání.

Kalendář budeme rozesílat do vyčerpání zásob. POZOR: platí pouze pro členy sítě Skutečně zdravých škol.

Seznam aktivit v kalendáři slouží jako inspirace. Budeme rádi za sdílení vašich zkušeností s kalendářem a vašich vlastních jedinečných nápadů na školním blogu na www.skutecnezdravaskola.cz.