Zahrada Rudolfov

Návštěva možná

Duben - Listopad

Popis farmy

Zahrada Rudolfov je certifikovaná ukázková přírodní zahrada, která nabízí široký záběr vzdělávacích kurzů pro všechny věkové kategorie. Nachází se 5km od Českých Budějovic východním směrem. V roce 2010 získala naše zahrada plaketu "Ukázková přírodní zahrada". Od roku 2012 zde budujeme informační vzdělávací centrum s nabídkou atraktivních přednášek, kurzů a setkání se zajímavými lidmi. Snažíme se budovat něco, kde můžeme ve větší míře předávat naše myšlenky a nabídnout cestu lidem, na které budou sami na sobě pracovat, budou hledat souvislosti, což je proces, který může být nesmírně vzrušující.

Druh hospodaření

Smíšená farma (rostlinná i živočišná)

Režim hospodaření

Konvenční

Které aktivity jsou možné provádět s žáky?

Prohlídka s výkladem, Jednodenní vzdělávací program s aktivním zapojením účastníků. Přírodní zahrada – komentovaná prohlídka v přírodní zahradě Rudolfov, při které se účastníci seznámí se základní charakteristikou přírodní zahradu, poznají principy při utváření přírodní zahrady a přírodního zahradničení a uvidí jednotlivé prvky přírodní zahrady.

Možnost ubytování na farmě

Nabízí farma vlastní vzdělávací program?

Ano

Farma a vzdělávací program je vhodný pro

• Pro mateřské školy
  • Pro 1. a 2. stupeň základní školy