Kozodoj

Návštěva možná

Hlavní město Praha

Popis farmy

Farma Kozodoj se nachází v údolí říčky Rolavy, severozápadně od Karlových Varů, v městské části Stará Role. Jsme malá, rodinná ekologická farma. Obhospodařujme zhruba 30 ha v okolí Karlových Varů. Ze zemědělských činností se zaměřujeme na chov různých druhů zvířat. Jsme členy svazu ekologických zemědělců Pro-Bio. Při farmě provozujeme ekocentrum které využívá zázemí farmy. Pořádáme kroužky pro děti, semináře, vzdělávací výukové programy pro školy.

Druh hospodaření

Jen živočišná: ovce, kozy, dojnice, skot

Režim hospodaření

Ekologický – certifikace BIO

Které aktivity jsou možné provádět s žáky?

Prohlídka s výkladem, Jednodenní vzdělávací program s aktivním zapojením účastníků. Programy pro MŠ - Putování bylinkovou říší - Farma a domácí zvířátka - Do pohádky za zvířátky - Bylinková mýdla hravě, zdravě Programy pro ZŠ - Farma a hospodářská zvířata - Bylinková mýdla hravě, zdravě - Co se ukrývá za vůní chleba - Do přírody pro bylinky - Ekologie a farmářův rok - Jak vznikají zdravé potraviny - Kdo vyrábí mléko, jednoduchá výroba sýru - Kovářova dílna - O vlně a ovcích - Putování bylinkovou říší Programy pro SŠ - Ekologie za hranicemi města - modifikovaná většina programů pro ZŠ

Možnost ubytování na farmě

Nabízí farma vlastní vzdělávací program?

Ano

Farma a vzdělávací program je vhodný pro

• Mateřské školy
  • Základní školy