Kozí farma ZERLINA

Návštěva možná

Celý rok

Popis farmy

Kozí farma ZERLINA je malé ekologické hospodářství v okrajové části Rožnova pod Radhoštěm. Hospodaříme na cca 50ti hektarech luk, polí a lesa v podhorské oblasti Beskyd (CHKO). Jelikož je v lokalitě ekonomicky uskutečnitelná výhradně živočišná výroba, specializujeme se na chov kozy hnědé domácí a na zpracování mléka od těchto hospodářských zvířat. Snažíme se vybudovat trvale udržitelný podnik který by uživil jak zvířata, tak jejich ošetřovatele a nabídnul tak smysluplnou existenci našim pracovníkům i spokojený život našim zvířatům.

Druh hospodaření

Jen živočišná: ovce, kozy, dojnice, skot

Režim hospodaření

Ekologický – certifikace BIO

Které aktivity jsou možné provádět s žáky?

Prohlídka s výkladem, Pobytový vzdělávací program s aktivním zapojením účastníků. Chov hospodářských zvířat, zejména koz. Manipulace se zvířaty, dojení, práce se psem. Dle věkové kategorie a zájmu: výživa přežvýkavců, rozmnožování, základy ekologického hospodaření, základy zpracování mléka, ekonomika zemědělských minipodniků. Ochutnávky kozích výrobků.

Možnost ubytování na farmě

Nabízí farma vlastní vzdělávací program?

Ano

Farma a vzdělávací program je vhodný pro

• Pro mateřské školy
  • Pro 1. a 2. stupeň základní školy