Kozí farma Nový Dvůr

Návštěva možná

Hlavní město Praha

Popis farmy

Farma chvá českou hnědou krátkosrstou kozu (130 cca zvířat). Vyrábí ve vlastní mlékárně sýry (13 druhů) a na vlastní lince své bio granule na krmení.

Druh hospodaření

Jen živočišná: ovce, kozy, dojnice, skot

Režim hospodaření

Ekologický – certifikace BIO

Které aktivity jsou možné provádět s žáky?

• Doplňování krmiva zvířatům
  • Krmení zvířat
  • Čištění zemědělských budov
  • Výměna podestýlky

úklid prostor ustájení, kontrola oplocení, exkurze s přednáškou (chov koz, výroba sýra) a ochutnávkou (přizpůsobená věku dětí).

Možnost ubytování na farmě

Nabízí farma vlastní vzdělávací program?

Ano

Farma a vzdělávací program je vhodný pro

• Mateřské školy
  • Základní školy