Farma Valaška

Návštěva možná

duben - listopad

Popis farmy

Jsme malá rodinná farma se zaměřením na chov ovcí, hospodaříme v Beskydech v 800 m n. m. a 2 m sněhu u nás nejsou ničím neobvyklým. Chováme proto odolné původní valašské ovce, které jsou skvěle přizpůsobeny našim extrémním klimatickým podmínkám, ale také křížence masných plemen. Máme přibližně 50 ovcí, z toho 20 plemenných valašek a 30 kříženek. Zvířata chováme na maso, zpracováváme ovčí vlnu a prodáváme vyčiněné ovčí kůže.

Druh hospodaření

Jen živočišná: ovce, kozy, dojnice, skot

Režim hospodaření

Ekologický – certifikace BIO

Které aktivity jsou možné provádět s žáky?

Prohlídka s výkladem Ukázka pasení se psem. Ukázka stříhání ovcí a třídění vlny a žokování. Zpracování vlny (praní, česání, předení, pletení). Původní valašské ovce.

Možnost ubytování na farmě

Nabízí farma vlastní vzdělávací program?

Ano

Farma a vzdělávací program je vhodný pro

• Mateřské školy
  • Základní školy