Farma HORNÍ KONEC

Návštěva možná

Duben - Září

Popis farmy

Farma HORNÍ KONEC se nachází na úpatí Hostýnských vrchů při okraji Kelečské pahorkatiny v malé vesničce Police, 7 km od Valašského Meziříčí. Zabýváme se chovem masného skotu, dojného plemene koz a východofríských černých ovcí. Pořádáme exkurze, zážitkové programy i praktickou environmentální výchovu pro školky, školy i širokou veřejnost. Děti si na farmě mohou prohlédnout a nakrmit zvířátka, projet se na ponících, případně si zkusit být "farmářem na vlastní kůži". V současné době se pracuje na vybudování minimlékárny s nabídkou kozího mléka a mléčných výrobků z vlastní produkce zahrnující sýry, syrovátku, kefír, jogurt i tvaroh.

Druh hospodaření

Jen živočišná: ovce, kozy, dojnice, skot

Režim hospodaření

Konvenční

Které aktivity jsou možné provádět s žáky?

• Doplňování krmiva zvířatům
  • Sběr vajec
  • Krmení zvířat
  • Čištění zemědělských budov
  • Dojení krav, koz
  • Skládání dřeva
  • Výměna podestýlky

jízda na poníkovi, ukázka výroby a ochutnávka mléčných produktů vlastní výroby

Možnost ubytování na farmě

Nabízí farma vlastní vzdělávací program?

Farma a vzdělávací program je vhodný pro

• Mateřské školy
  • Základní školy