Farma Bovine

Návštěva možná

Celý rok

Popis farmy

Ekologická farma hospodařící v horských podmínkách, zaměřená na chov masného skotu, malý chov mléčného skotu, zpracování vlastní mléčné produkce. Dále chov koní,poníků, oslíků, tibetských jaků, prasat a slepic.

Druh hospodaření

Jen živočišná: ovce, kozy, dojnice, skot

Režim hospodaření

Ekologický – certifikace BIO

Které aktivity jsou možné provádět s žáky?

• Doplňování krmiva zvířatům
  • Sběr vajec
  • Krmení zvířat
  • Čištění zemědělských budov
  • Dojení krav, koz
  • Výměna podestýlky

Ukázka zpracování mléka na sýr. Návštěva možná po předchozí domluvě, vzdělávací program připraví ve spolupráci s pedagogem.

Možnost ubytování na farmě

Ano

Nabízí farma vlastní vzdělávací program?

Farma a vzdělávací program je vhodný pro

• Mateřské školy
  • Základní školy