Eko sady Komňa

Návštěva možná

Celý rok

Popis farmy

Eko sady Komňa najdete v ideální lokalitě pro pěstování švestek – patří do oblasti Moravského Slovácka. Pěstujeme švestky na 3,76 ha sadů. Od samého počátku ctíme zásady ekologického zemědělství a citlivého přístupu k půdě a krajině. Obklopeni malebnou krajinou CHKO Bílé Karpaty, ve svých sadech pěstujeme a dále vlastními silami zpracováváme převážně švestky. Díky absenci chemických hnojiv a postřiků jsou švestky pocházející z našich sadů v Bio kvalitě. Bio švestky a další ovoce z Eko sadů Komňa je určeno pro přímou konzumaci, sušení, zamrazování, zavařování a v neposlední řadě na kvas. Mezi další tradiční způsoby zpracování patří vaření povidel a lisování moštu. Malými pomocníky, kteří také přispívají k bohaté úrodě, jsou naše včelky. Díky nim pro Vás máme i vlastní med.

Druh hospodaření

Jen ovocné sady

Režim hospodaření

Ekologický – certifikace BIO

Které aktivity jsou možné provádět s žáky?

• Sklizeň zemědělských produktů

Možnost ubytování na farmě

Nabízí farma vlastní vzdělávací program?

Farma a vzdělávací program je vhodný pro

• Pro mateřské školy
  • Pro 1. stupeň ZŠ